Dan osobnih asistenata 08. listopada 2023. #DanOsobnihAsistenata

[ A+ ] /[ A- ]

Unazad nekoliko godina, u Hrvatskoj se na inicijativu Udruge Srce, datum 8. listopada obilježava kao Dan osobnih asistenata. Obilježavanje ima za cilj promovirati radno mjesto osobnog asistenta te istaknuti važnost i vrijednost usluge osobne asistencije. Obilježavanju Dana osobnih asistenata priključila se i ove godine naša Udruga koja je uslugu osobne asistencije osigurala za 32 korisnika. U prostoru gdje se redovno odvijaju brojne aktivnosti, organizirali smo danas susret za nekoliko korisnika i osobnih asistenata. Kroz prikaz retrospektive same usluge u Udruzi kojim je upravo započeo susret, mogli smo svi zajedno pratiti napredak usluge unazad dva-tri desetljeća. Radosni smo svi što je važnost usluge osobne asistencije konačno prepoznata te iščekujemo uskoro i provedbu Zakona o usluzi osobne asistencije koja će sada biti dostupna svim osobama s invaliditetom, ovisno o njihovim potrebama. A kolika je vrijednost rada osobnih asistenata u svakodnevnom životu osoba s najtežim vrstama invaliditeta i danas su ponajbolje svjedočili sami korisnici usluge osobne asistencije. Upravo su osobni asistenti donijeli u njihov život puno pozitivnih promjena, utjecali na bolju kvalitetu života i dali njihovim životima novi i potpuniji smisao.