DiKA – Društvene i Kreativne Aktivnosti

[ A+ ] /[ A- ]

 

Program financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. Partner na programu je Grad Požega.

Planirano trajanje provedbe programa je tri godine,  od lipnja 2023. – lipnja 2026. Ukupna vrijednost odobrenih sredstava za pojedinu godinu iznosi 25.000,00 EUR, što je ukupno 75.000,00 EUR.

Riječ je o vrlo vrijednom programu čije usluge i aktivnosti pridonose prevenciji institucionalizacije djece s teškoćama u razvoju ali i prevenciji institucionalizacije odraslih osoba s invaliditetom. Program izravno utječe na poboljšanje kvalitete života osoba s invaliditetom jer se kroz radionice različitog karaktera (kreativne, društvene, psihološke…) povećava socijalna uključenost samih osoba s invaliditetom te ujedno pruža i potrebna podrška obiteljima. Radionice se održavaju tri puta tjedno u prostorijama Udruge.