“HE(l)P za zeleni ured”

[ A+ ] /[ A- ]

I ove smo godine bili uspješni prilikom prijave na Natječaj Hrvatske elektroprivrede d.d pod nazivom Svjetlo na zajedničkom putu. Razmatrajući koju kategoriju ćemo odabrati za prijavu, odlučili smo se za kategoriju okoliš te pri tome osmislili projekt pod nazivom “HE(l)P za zeleni ured”.
Vrijednost projekta iznosi 1.500,00 eura no dugoročno vrijednost provedenog projekta će biti veća upravo kroz uštede koje ćemo postići aktivnostima projekta. Putem navedenog projekta proveli smo sljedeće aktivnosti:
 zamjena postojećih radijatorskih ventila za ventile s termo glavom, radi uštede toplinske energije
 ugradnja led rasvjete u urede Udruge s ciljem uštede električne energije
 promjena dotrajale slavine u kuhinji koja je uzrokovala nepotrebnu potrošnju vode
 promjena dotrajalog prozora novim PVC prozorom u kuhinji radi smanjenja gubitka topline i povećanja efikasnosti korištenja kuhinjskog prostora
 postavljanje rolo zavjesa na izloge Udruge s ciljem manjeg zagrijavanja prostora u ljetnim danima te smanjivanje potrošnje električne energije prilikom korištenja klima uređaja
 nabavka promotivnih materijala izrađenih od recikliranog materijala
 edukativne radionice – energetska učinkovitost i zaštita okoliša
 objava novinskog članka o provedenom projektu
Sretni smo i ponosni što smo gore navedenim postigli cilj koji smo si zacrtali, a to je uključivanje Udruge u zeleni pokret te povećanje svijesti o okolišu i održivom razvoju. Želimo pokazati kako i osobe s invaliditetom mogu dati svoj doprinos u promicanju energetske učinkovitosti i educirati druge – kako biti zeleno osviješten, znači štedjeti.