Osobna asistencija 2022 – 2023

[ A+ ] /[ A- ]

Riječ je o projektu koji je iznimno važan za osobe s najtežim oblicima invaliditeta koji su ujedno i ciljna skupina ovog projekta.                                                                                                   Projekt se provodi na širem području Požeško-slavonske županije ali i na području Brodsko-posavske županije.                                                                                                                                                   Cilj projekta je unaprijediti kvalitetu života osoba s invaliditetom kroz rad osobnih asistenata koji pomažu korisnicima u obavljanju svakodnevnih aktivnosti kao i socijalizaciji. Projektom su obuhvaćena 32 korisnika usluge osobne asistencije za koje se usluga osobne asistencije pruža u razdoblju od kolovoza do kraja prosinca 2023. Ovaj period se odnosi na prijelazno razdoblje do konačnog početka provedbe novog Zakona o usluzi osobne asistencije.                                                                                                                                                                                                                      Projekt financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike te njegova vrijednost za ovih pet mjeseci prijelaznog razdoblja iznosi 139.792,97 eura.